Europapier predstavuje 7. edíciu kolekcie Design Papers

                    

 

Dizajnové papiere sú fascinujúcim a magickým svetom, v ktorom sa spája kreativita, inovácie a riešenie problémov, aby vytvorili krásne a funkčné tlačové produkty. Každá značka papiera má za sebou svoj jedinečný príbeh. A každé dva roky Europapier rozširuje tento príbeh o novú dizajnovú kolekciu – ktorá zahŕňa všetok náš najnovší sortiment, starostlivo vybraný v súlade s inováciami na trhu a čerstvým vývojom v odvetví. Kolekcia Design Papers slúži ako kľúčový nástroj v procese tvorby kreatívcov, pomáha oživiť ich nápady, zdokonaliť ich koncepty a komunikovať ich víziu svetu.

7. edícia predstavuje viac ako 90 značiek a okrem mnohých rozšírení sortimentu prináša aj päť úplne nových sortimentov papiera. Náš výber Eco Papers má tiež špeciálne miesto v tejto edícii, ku ktorému sme si vytvorili aj nové logo. Zároveň sme v tejto časti vyzdvihli aj značky certifikované Cradle to Cradle®. Kolekcia dizajnových papierov 2023 prekonáva svojich už aj tak významných predchodcov v komplexnosti a ide o našu doteraz najobsiahlejšiu edíciu.

Počas plánovania a dizajnovania novej kolekcie sa jedna vec opäť veľmi jasne ukázala. Papier je „hľuzovkou“ komunikačných médií. Vždy zaujme svojou mnohostrannou povahou. Prírodné, kriedové, drsné alebo zamatovo mäkké, povrchovo štruktúrované, reflexné, priehľadné, metalické, obsahujúce kamenný prach alebo sfarbené minerály – to je len niekoľko charakteristík. Táto rozmanitosť bola starostlivo zvážená v novej kolekcii Design Papers. Každé dva roky sa snažíme zahrnúť najzaujímavejšie novinky v papierenskom odvetí, aby sme podporili kreatívcov na celom svete a podnietili tak kreativitu pre nové, inšpiratívne projekty. Najväčšou odmenou je potom pre nás vidieť zrealizované projekty!

                                                                                                                                                                              – Sandra Schmidtová, vedúca oddelenia dizajnu

V nadväznosti na úspech svojich predchodcov je 7. edícia Design Papers navrhnutá nezávislým dizajnérskym štúdiom Metaklinika z Belehradu

Počas samotného procesu návrhu sa kreatívny tím Metaklinika zameral na ekológiu a dôležitosť procesu recyklácie. Keďže sme chceli použiť recyklovaný papier, kávový papier bol logickou a najlepšou možnou voľbou vďaka svojmu organickému pôvodu, vizuálnej dynamike a haptickej kvalite.

Zámerom bolo podporiť obsah kolekcie ako aj bohatý výber rôznych kvalít. Zvolené farebné kombinácie zobrazené na škatuli poskytujú prehľad o tom, aký druh papierovej palety čaká na niekoho, keď ju otvorí. Pixelový vizuál balenia predstavuje hru analógu a digitálu, ktorá je súčasťou každého grafického spracovania. Počas tvorivého procesu sa ukázala krása a brilantnosť kombinácie geometrických grafických prvkov s organickými vzorom kávového papiera.

Výrobu tohto kolosálneho a komplexného nástroja môžeme považovať za zložitú výzvu, keď zvážime nevídanú a zložitú situáciu v papierenskom priemysle počas predchádzajúceho obdobia. Problémy s dostupnosťou papiera, ako aj veľké výkyvy medzi hráčmi na trhu znamenali, že každý, kto sa podieľal na výrobe, musel vždy strategicky plánovať dva kroky dopredu a zvážiť záložné riešenia, podobne ako v šachovej partii. Výroba vzorkovnice Design Papers je vždy náročnejšia a zložitejšia ako tá predchádzajúca. Samotná výroba 8 kruhových strán si vyžadovala 8 profesionálov celých 45 dní.

Každá z noviniek v našej 7. edícii kolekcie Design Papers rozpráva špeciálny, jedinečný príbeh, ktorý pomôže kreatívcom a profesionálom z odvetvia transponovať ich nápady do reality – rovnako ako v magickom svete dizajnových papierov, možnosti sú nekonečné a jediným limitom je predstavivosť človeka

Nové prírastky do kolekcie dizajnu sú:

LAHNUR® – jedinečný tlačový substrát, ktorý dokonale kombinuje dve predtým protichodné vlastnosti: trvanlivosť a recyklovateľnosť. Tento nenatieraný papier s certifikátom ISEGA je vyrobený z >80% obnoviteľných surovín a je dvakrát odolnejší ako bežné kvality papierov, odolný voči poveternostným vplyvom; zároveň je recyklovateľný a biologicky odbúrateľný rovnako ako papier.

Koehler Eco® je nový rad papiera farbeného vhmote, vyrobený zo 100% recyklovaných vlákien, ktorý ponúkame v dvoch homogénnych, hlbokých odtieňoch: tmavočiernej a tmavošedej, vyvinutých špeciálne pre produkciu prémiových obalov. Rad zaujme prirodzeným vzhľadom a výnimočne drsným haptickým pocitom. Obzvlášť sýte farby sa vyrábajú metódou bezuhlíkového farbenia.
Sortiment up-cyclingových papierov Crush – ktorý nahrádza 15% buničiny agro-priemyselným odpadom, bol rozšírený o dva nové, svieže odtiene: Crush Cocoa a Coconut – tmavý odtieň Coconut je spôsobený škrupinou kokosového orecha.

Mohawk Renewal Hemp je príkladom zodpovednej a udržateľnej výroby papiera: prírodný papier vyrobený z 30% konopných vlákien. Konope – rýchlo rastúca, obnoviteľná rastlina, ktorej vlákna sú energeticky úsporné pri spracovaní na buničinu.

Gmund Canvas je papier s revolučnou a jedinečnou razbou. Zaujme vzhľadom aj haptickým pocitom, ktoré sú veľmi blízke prirodzenému vzhľadu plátna. Všetky štyri elegantné odtiene prenášajú prirodzený a skutočný aspekt tejto drsnej textúry.
Pokiaľ ide o metalické papiere, rozšírili sme už renomovaný sortiment GLAM o fascinujúci nový, tmavý odtieň: slate grey / bridlicovo sivú, ako aj jednostranne metalické papiere v existujúcich farbách, ktoréá sú ideálne pre luxusné obalové aplikácie.

IBO rozpráva hravý príbeh tenkého papiera s gramážou 60 g/m², ktorý je kreatívnym riešením vďaka ktorému obsah presvitá z predchádzajúcich a nasledujúcich stránok knihy. Podobne ako vidieť súčasne minulosť, prítomnosť a budúcnosť na jednej stránke, IBO ponúka ďalší dizajnový prvok vďaka svojej polo-priehľadnosti.

Glama Basic, stály sortiment transparentného papiera bol posunutý na novú úroveň, pridaním extra bieleho odtieňa – pre luxusné a vysokokvalitné tlačoviny.

Vo svete syntetických materiálov ponúka náš najnovší prírastok SuperYupo® Plus rovnako odolný matný polypropylénový povrch ako SuperYupo® s pridaným bonusom – je potlačiteľný konvenčnými ofsetovými farbami, čím šetrí čas výmeny tlačovej farby a čistenia tlačového stroja počas výroby.

V budúcich článkoch sa ponoríme hlboko do špecifických charakteristík a nových možností, ktoré ponúka nový sortiment papiera kolekcie Design Papers. Takže zostaňte naladení!

Starostlivo zostavená a vyrobená s veľkým odhodlaním, Europapier kolekcia Design Papers sa zameriava na potreby grafikov profesionálov, kreatívcov ako aj milovníkov papiera a pozýva ich všetkých, aby vstúpili do sveta magických možností.

Ak chcete získať svoju vlastnú novú kolekciu dizajnových papierov, kontaktujte svojho špecialistu na papier Europapier ešte dnes!