Europapier Slovensko preberá obchodné aktíva spoločnosti ZET INVEST s.r.o.

Od 1. januára 2024 Europapier Slovensko s.r.o., veľkoobchod s papierom, obalovými materiálmi, hygienou a čistiacimi prostriedkami, preberá obchodné aktíva spoločnosti ZET INVEST s.r.o., čím pokračuje v napĺňaní svojho strategického cieľa diverzifikovať a rozvíjať sa v príbuzných odvetviach. Spoločnosť Europapier Slovensko má ročný obrat prevyšujúci 33 miliónov EUR a je jednotkou na trhu v predaji papiera a zároveň významným hráčom na trhu hygiena a čistiaca chémia. Do predaja hygieny vstúpila už v roku 2016 odkúpením spoločnosti Lynne SK, ďalej pokračovala v akvizíciách v oblasti čistiacej chémie prevzatím spoločnosti ČistiaceBednárik s.r.o. V roku 2021 akvizíciou spoločnosti Kikoshop s.r.o. vstúpil Europapier do segmentu HoReCa a Food packaging, kde si svoje postavenie posilnil aj akvizíciou spoločnosti ESPACK v roku 2022. Cieľom akvizície spoločnosti ZET INVEST s.r.o. je potvrdiť pozíciu práve v tejto oblasti a rozvíjať tento segment.

Prevzatie obchodných aktív ZET INVEST spoločnosťou Europapier Slovensko je ďalším krokom rozširovania obchodných aktivít Europapier Group v oblasti predaja Hygieny a Food packaging na trhoch strednej a východnej Európy.

„Spoločnosť ZET INVEST s.r.o. je významnou spoločnosťou v oblasti Food packaging. Touto akvizíciou posilníme naše produktové portfólio, ktoré sme získali prevzatím spoločnosti ESPACK v roku 2022. Tým, že majitelia prevzatých spoločností, pán Jurko zo ZET INVEST a pán Bako zo spoločnosti ESPACK, sú súčasťou nášho tímu, budujeme v našej spoločnosti silné know how v oblasti Food packaging, na čom chceme v budúcnosti stavať. Zároveň tým rozširujeme sortiment pre našich súčasných zákazníkov a zákazníkom ZET INVEST dokážeme popri pružnej logistike závozov do 24 hodín ponúknuť širokú škálu produktov zo sortimentu hygiena, čistiaca chémia, HoReCa, Food packaging, obalové materiály a papiere. Veľmi nás teší, že týmto krokom sme opäť silnejší v ponuke nadštandardných služieb prostredníctvom kvalitných produktov, spoľahlivých dodávok, silného skladu a odborného poradenstva. Toto všetko nám umožňuje zázemie silnej nadnárodnej skupiny Heinzel Group, pod ktorú naša spoločnosť patrí," uvádza Josef Misof, generálny riaditeľ spoločnosti Europapier Slovensko.

Michal Jurko, zástupca spoločnosti ZET INVEST, dopĺňa: „Spojenie obchodných aktivít spoločnosti ZET INVEST so silným nadnárodným partnerom, spoločnosťou Europapier Slovensko, nám umožní rozvíjať naše dlhoročné schopnosti v poskytovaní efektívnych riešení v oblasti, kde pôsobíme a tým naplniť očakávania našich obchodných partnerov, zákazníkov, ako aj dodávateľov. V dnešnej globálne prepojenej spoločnosti je poskytovanie expresných nadštandardných komplexných služieb a silné finančné zázemie základom, na ktorom musí každá spoločnosť stavať, ak chce uspieť v konkurenčnom prostredí."

Spoločnosť ZET INVEST vrátane skladu bude od 01.01.2024 sídliť v priestoroch spoločnosti Europapier Slovensko, na Panónskej ceste 40, v Bratislave. Zákazníci ZET INVEST budú mať k dispozícií širokú a jedinečnú ponuku produktov a služieb z oblasti hygieny, čistiacich prostriedkov, Food packaging, obalových materiálov, kancelárskych papierov, špeciálnych kreatívnych papierov aj digitálnej tlače. Celý sortiment spoločnosti Europapier Slovensko nájdu zákazníci aj na e-shope spoločnosti. Sortiment ZET INVEST bude postupne zaradený do online obchodu Europapier Slovensko.